Pożyczki to jeden z najpopularniejszych sposobów na uzyskanie dodatkowych środków finansowych. Tego rodzaju usługi oferowane są zarówno przez tradycyjne banki, jak i instytucje i firmy finansowe działające stacjonarnie oraz online. Jednym z oferowanych przez nie produktów jest pożyczka na miesiąc. Na czym ona polega oraz w jakich sytuacjach okazuje się dobrym rozwiązaniem?

Pożyczka na miesiąc 

Pożyczka na miesiąc to nic innego jak pożyczka udzielana na okres 30-31 dni. Zasady jej przyznawania są zwykle takie same jak w przypadku pożyczek na krótszy lub dłuższy okres, a różnica widoczna jest w oprocentowaniu. 

Pożyczka na miesiąc online to z kolei rozwiązanie alternatywne dla ofert banków lub firm działających stacjonarnie. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że całą procedurę, od złożenia wniosku aż po otrzymanie środków na konto możemy zrealizować przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Wniosek zwykle wypełniamy na stronie internetowej danego pożyczkodawcy, wybierając na początku interesującą nas kwotę oraz termin spłaty, czyli w tym przypadku miesiąc. Następnie firma pożyczkowa, na podstawie naszych danych, sprawdzi naszą wiarygodnośc i na tej podstawie wyda decyzję. Jeśli będzie ona pozytywna, pieniądze zostaną przekazane na nasze konto jeszcze tego samego dnia. 

O czym pamiętać, decydując się na wzięcie pożyczki na miesiąc?

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę pożyczkodawcy, warto dokładnie zapoznać się z wymaganiami oraz regulaminem. W ten sposób unikniemy sytuacji, gdy jakiś ważny szczegół umknął naszej uwadze i był powodem późniejszej frustracji. 

Przede wszystkim taka decyzja powinna być przemyślana i nie podejmowana pod wpływem impulsu. Wnioskujmy tylko o taką kwotę, której faktycznie potrzebujemy (nigdy nie bierzmy pożyczki na zapas) ale przede wszystkim dopasujmy ją do naszych możliwości. Należy bowiem pamiętać, że na spłatę zobowiązania będziemy mieli miesiąc, więc do tego czasu musimy mieć pewność, że uzbieramy kwotę niezbędną do wywiązania się z umowy pożyczkowej. Terminowa spłata pożyczki jest niezwykle ważna, gdyż nie dostosowanie się do określonego w umowie terminu może narazić nas na dodatkowe koszty odsetkowe. 

Zalety pożyczki na miesiąc

Pożyczka na miesiąc to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy środków i nie możemy pozwolić sobie na skomplikowaną i czasochłonną procedurę, którą zwykle oferują banki. Pożyczając na miesiąc nie musimy więc obawiać się długoterminowego zobowiązania finansowego, gdyż pożyczoną kwotę będziemy w stanie spłacić po wpłynięciu  miesięcznej pensji na konto. 

A w jakich sytuacjach pożyczka na miesiąc może być dla nas optymalnym wyjściem z sytuacji? Przede wszystkim w przypadku nagłej awarii samochodu, która zwykle wiąże się z kosztowną naprawą czy koniecznością zapłaty za nowy sprzęt. Tego rodzaju oferty wybierane są również wtedy, gdy zwyczajnie trafiła nam się okazja nie do odrzucenia: wymarzony wyjazd do ciepłych krajów, zakup gadżetu w promocyjnej cenie czy realizacja innego małego marzenia. Takie okoliczności długo mogą nas już nie spotkać, czemu więc nie skorzystać z nich teraz? Pożyczone pieniądze spłacimy przecież w miesiąc, a wspaniałe wspomnienia czy podwyższony komfort życia będzie nam towarzyszył codziennie. 

Pożyczka na miesiąc jest rozwiązaniem krótkoterminowym, które ma wiele zalet. Bez względu jednak na to, jaki jest cel wzięcia takiej pożyczki, zawsze pamiętajmy o tym, aby w pełni wywiązać się z umowy pożyczkowej, a zwłaszcza z terminowej spłaty zobowiązania.